Twee dingen, ook een soort cadeaus
Eens in de vier jaar mogen wij als volk een Dichter des Vaderlands kiezen.
Dat moment is nu!
Ik doe een beroep op uw democratisch gevoel.
De keuze is er tussen: Hagar Peeters, Joke van Leeuwen, Tsead Bruinja, Erik Menkveld en Ramsey Nasr.
(Boze tongen fluisteren dat het geen herhaling mag worden van vier jaar geleden, toen Driek van Wissen won. Dus stemt!)
***
"Poeh! Ik heb slecht geslapen", zei ik vanochtend tegen de Man des Huizes.
"Ik ook", zei hij. "Ik ben zelfs een uur uit bed geweest."
(waar ik dan weer helemaal niets van heb gemerkt, terwijl ik toch het idee had dat ik de hele tijd maar wakker was!)
"Da's mooi balen", zei ik.
"Ik heb wel het spel uit!", zei hij trots met kleine oogjes.
Speel het spel ook. Het is leuk, eenvoudig gemaakt en doet een beroep op je inventiviteit.
Maar u bent dus gewaarschuwd.
(via contentgirls)
Maar eerst stemmen! Die dichters hebben u nodig.
Weinig bekend met de huidige poezie kwam ik via jouw site op de dichterssite terecht, van alle dichters sprak Hagars werk me meteen aan – recht voor z’n raap, duidelijk en toch een eenvoud die ik ook als ‘leek’ begrijp. Haar stijl is voor mij erg laagdrempelig en prettig en ik wil meer lezen! Dank je wel! Sabine
Sabine, wat leuk! Ik vond het gedicht van Hagar Peeters op haar eigen homepage meteen erg raak. Ken haar werk eigenlijk ook niet zo goed maar ben nu ook nieuwsgierig geworden.
Jammer dat je het hele fenomeen ‘dichter des vaderlands’ niet kunt wegstemmen.
Voor verdere spelverslaving: http://www.nitrome.com/games/icebreaker/
(via http://webtwee.net/ )
Volg het werk van Ramsey Nasr (tevens acteur)en Hagar Peeters al jaren. Ze schrijven fantastisch. Dat is moeilijk kiezen dus.
Hagar natuurlijk. Alhoewel er hier in ‘t Noorden vet campagne wordt gevoerd voor Tsead Bruinja. Maar diens gedichten ken ik niet en zijn naam kan ik niet uitspreken.
ik kan nie kies nie
Hagar of ramsey?
hagar of ramsey?
vraag van importantie
wordt het hak of wordt ‘t ram?
wie het ook wordt,
het is altijd ha-ram
Dank zij Merel weet ik nu weer alle landen op de kaart te vinden, de wetten van Newton zijn weer opgefrist, weet zwaartepunten te bepalen en zie hoe de hefboomwerking ook al weer werkt. Zit wel al een half uur op level 24….archh
Het is zwaar dit keer. Ik heb 3 favorieten waaronder Tsead. Ik heb ook een mail gekregen om op hem te stemmen maar als ik NU pas zijn werk zou moeten lezen zou ik het niet vinden kloppen. Ik ben al heel lang fan dus heb gestemd. Zijn naam spreek je gewoon uit zoals je het schrijft. Maar ook Joke en Hagar, zet ‘m op!
o jee, wat een verslavend spel indeed. gelukkig viel zojuist mijn computer uit (accu van de laptop leeg) anders…
Jammer dat je de naam van Tsead verkeerd spelt en er ook geen linkje afkon. Hier is zijn site:
http://www.tseadbruinja.nl/
Beste Merel,
Goed dat je aandacht aan de verkiezingen besteedt.
Beste bezoekers van dit blog,
Goed dat jullie stemmen.
Stem vooral op de dichter die je het beste vindt en die volgens jou het beste als ambassadeur van de po?zie kan optreden.
Je nu nog verdiepen in alle kandidaten is niet zo moeilijk. De Koninklijke Bibliotheek heeft van alle genomineerden korte overzichtelijke dossiers gemaakt op:
Voor de mensen die graag meer over mij willen weten:
Drie van mijn bundels zijn gratis te downloaden van weblog http://www.decontrabas.com/
Mijn website: http://www.tseadbruinja.nl/
Mijn weblog: http://tseadbruinja.typepad.com/
Dank voor jullie tijd en met een vriendelijke groet,
Tsead Bruinja


Als ik ga stemmen dan moet ik me denk ik eerst in een studie wanen die lang duurt en ik moet nog de vragen voor vrijdag schrijven (amaaaail!)
En ik speel af en toe coole racespelletjes, zeer tijdrovend dus zeer handig.