Het buurthuis had een feestje gegeven en de volgende ochtend lag er een plastic bekertje op het achteropje van mijn fiets. De zon scheen en ik besloot goed te doen.
Ik keek links van me, rechts van me, ik keek achter me en voor me, maar nergens zag ik een vuilnisbak. Het inlevingsvermogen in degene die dit bekertje op mijn achterop had gelegd, groeide gestaag.
Ah.
Verderop, op de kinderspeelplaats op het pleintje, stond een vuilnisbak. Het kinderspeelplaatsje - een wipkip, een draaiding en een betonnen tafeltennistafel - wordt nooit gebruikt. Soms hangen er wat jongeren, maar spelende kinderen zie ik er zelden.
Voor dat stomme bekertje fietste ik helemaal het pleintje op. Ik stepte het laatste stukje en mikte het ding in de lege vuilnisbak. Even dacht ik dat er, net zoals in het SIRE spotje, luid applaus zou opstijgen en ik als held onthaald zou worden. Maar het bleef stil. Ik draaide me om.
Daar stond een Grote Vrouw. Haar ene hand in haar zij, haar andere hand vervaarlijk zwaaiend in de lucht. 'Je zíet toch dat dit een Kinderspeelplaats is? Je mag hier niet fietsen!', riep ze met wijdopen ogen.
Ze maakte een dikke tjoerie en bewoog haar hoofd van links naar rechts.
Ik stapte van mijn fiets, voelde me een heel klein meisje en droop af.
Reacties:
Tsssssssssss
Wat een onaardige Grote Vrouw zeg! Jammer dat er geen rotte tomaten op het achteropje van je fietsmobiel lagen.
Arne - Maandag 03 Maart '03 - 09:24
Ik weet dat ik niet uit Amsterdam en omstreken kom, maar wat is een tjoerie?
Zou het Beleid zijn? (bij mij precies hetzelfde) woon naast een buurthuis (&jongerencentrum!) geen prullenbak, tegenover is een schoolplein, wel prullenbak.
Roodhaar - Maandag 03 Maart '03 - 09:57
Dr. Aap is me voor geweest. Tjoerie??
Waren er eigenlijk wel kinderen aan het spelen?
Sabine - Maandag 03 Maart '03 - 09:58
Tjoerie, tja, hoe leg je dat uit.
Een tjoerie is Surinaams. Een tjoerie maken doe je als je iets afkeurt - een soort afkeurend gesis/gefluit. Je zet je tanden op elkaar en zuigt lucht naar binnen en maakt daarbij extra veel lawaai. Als bakra kan je dat maar beter niet proberen tenzij je heel goed kan imiteren. :-)
Merel - Maandag 03 Maart '03 - 12:08
Ik zit hier nu buiten adem te raken terwijl ik het probeer. Geen succes, zeker niet met een snothoofd.
Sabine - Maandag 03 Maart '03 - 12:43
Heb je dat pluimvee trouwens wel laten staan daar?
Dat mens wel commentaar op jou leveren, maar ondertussen, wanneer niemand kijkt, zelf lekker de wipkip op de speelplaats bestijgen.... Tsssssssssss en duuuhh! (ook een goeie tjoerie?)
en tjoerie is die geluid dat je maakt met je tanden en je tong
en nee het is niet verstanig dit te gaan doen waneer je dit niet kan
vooral niet als er andere mensen bij zijn
(je word uitgelachenenzo)
maar nu ga ik mijn bedje opzoeken daag
ik () - Zaterdag 28 April '07 - 00:57
Wat een kankerkutsite is dit met je "spammers suck"