Ik zat op de bank aan mijn thee te nippen en de Olympische Spelen te bekijken. Ik zag vrouwen rennen, mannen werpen, shuttels vliegen, balletjes kaatsen, knuppels ketsen, paarden springen, spanen roeien, fietsers fietsen, nu ja, u begrijpt wel wat ik bedoel.
Ik zat eigenlijk niet eens, ik lag. Een beetje onderuitgezakt.
Af en toe kwam ik even omhoog als het spannend werd.
Om vervolgens weer in mijn relaxte houding terug te keren.
Ik peuterde wat in mijn neus. Ik aaide de kat die naast me lag. Ik tandenstookte mijn tanden.
Maar toen gebeurde het. Terwijl de Japanse renster Noguchi in de marathon de 39 kilometergrens passeerde, zag ik mezelf van een afstandje zitten.
Wat was ik voor lui varken om al die sport zo passief te consumeren? Deze sporters hadden vier jaar lang getraind en ik lag hier ongeinteresseerd te hangen!
Ik stond op. Rennen moest ik! Mee met de marathon. Een einde maken aan deze lethargie!
Ik rende. Terwijl ik televisie keek.
Ik keek op de klok. Ik bleef in beweging. Ik veegde het zweet dat zo snel op was komen zetten van mijn voorhoofd.
Na een tijdje voelde ik mijn knieën protesteren. Mijn kuiten deden pijn. Maar ik gaf niet op! Ik voelde me één met de sporters!
De Japanse kwam het stadion binnengerend. Ik rende mee. Duizenden mensen zaten op de tribune en moedigden mij aan. Vlaggen in allerlei kleuren zwaaiden me tegemoet.
Ik moest nog maar even. De finish was in zicht.
Ik won goud! Hier had ik het voor gedaan! Met knikkende knieën struikelde ik over de finish. Het werd zwart voor mijn ogen en ik viel.
Toen ik bijkwam, was het acht uur journaal al begonnen.
Reacties:
Wie doet er mee met een rondje spinbike tegen Leontien in de herhaling?
Of op de roeitrainer als man of vrouw nummer negen?
Doe je wel voorzichtig?
Zag gisteren in het circus een dame
aan een touw om haar nek rondjes draaien.
Lijkt mij niet verstandig om dat ongetraind te doen.
Terrebel () (URL) - Maandag 23 Augustus '04 - 12:06
Mooi, Merel.....alleen jammer dat je deze alliteratie gemist hebt: riemen roeien.....was wel waanzinnig wijs geweest.
Simone - Maandag 23 Augustus '04 - 12:11
@Pippin: Jeetje, al die lui die maar de hele dag achter de PC zitten en reacties leveren op stukjes.. Doe gewoon je PC weg!
Wat een drama, die uitval van Paula Radcliffe op de marathon, 's werelds beste loopster. Nog nooit zo'n medelijden met een sporter gehad. Ik had toch wel heel graag gezien dat ze die gouden plak kreeg. Arme meid..
Nick - Maandag 23 Augustus '04 - 12:36
Begrijpelijk, dat jij denkt dat je roeit met spanen. Het woord is toch roeispaan en geen roeiriem? Ik heb nooit geroeid trouwens, niet met spanen en niet met riemen.
Roeispanen worden die dingen door leken genoemd. Iedereen kent toch de uitdrukking: Roeien met de riemen die je hebt...
Dus zou je kunnen weten dat het riemen zijn!!
J. - Maandag 23 Augustus '04 - 12:53
Zou de dressuur ook werken bij Ronja en Maus?
Yolanda - Maandag 23 Augustus '04 - 13:40
Zo lang je niet gaat kleiduivenschieten voor de TV zie ik geen bezwaar! :)
Anne-Floor (URL) - Maandag 23 Augustus '04 - 13:49
Lekker makkelijk Merel, zeker geen man met een hamer in de buurt hè?
Rick de Kikker (URL) - Maandag 23 Augustus '04 - 13:53
Ik begrijp het helemaal, ik krijg ook sportieve neigingen van die gedreven olympianen. Maar ik hou het toch nog maar even bij 1x in de week zwemmen en 5x in de week 24 kilometer fietsen.