« Gevonden!   » Knappe Vader

Maandag 15 Nov '04: Drees of Dronder

Vanavond is blijkbaar de bekendmaking van de Grootste Nederlander Allertijden.
Vooralsnog lijkt Pim Fortuyn te gaan winnen.

Op twee staat Willem Drees.
Stemt u (dus) even op hem?
Kan heel makkelijk door hier te klikken *klik* en links onder te klikken op het knipperende balkje 'stemmen'.
Er zijn de laatste tijd al genoeg rare dingen gebeurd.
(via Lcs)

Update: het volk heeft gekozen.
Pim Fortuyn is de 'Grootste Nederlander' en wat mij betreft klopt dat alleen omdat hij bijna twee meter was.
Naast Churchill voor Engeland en Adenauer voor Duitsland kiest het Nederlandse volk nu dus deze man. Met dank aan Volkert van der Graaf.
Ben benieuwd of Wouter Bos nog steeds voor het gekozen burgemeesterschap wil stemmen...
Zucht.


Reacties:




Majoor Boshardt had moeten winnen. En toch beter Pim dan Drees?

Swanz (URL) - Maandag 15 November '04 - 18:16

Strakke aktie, Merel!

Terrebel (URL) - Maandag 15 November '04 - 18:28

ik doe helemaal niet mee aan deze flauwekul. dat pimmetje op 1 staat bewijst wel weer dat het beter is niet aan dit soort flauwekul mee te doen.

frommel (URL) - Maandag 15 November '04 - 18:42

Van mij mag het volk best bepalen dat de man zonder achternaam de grootste Nederlander ooit is, zoals het volk ook bepaalt dat Frans Bauer wel eens op nummer 1 staat. Zolang het volk maar niks te zeggen heeft over belangrijke dingen. Na dit soort verkiezingen weet je meteen weer waarom je ook alweer tegen de gekozen minister-president, tegen de gekozen burgemeester en tegen referenda was.

Ik ben ook tegen de KRO.

iamzero (URL) - Maandag 15 November '04 - 18:52

Sympatieke actie, Merel, maar net als bovenstaanden had ik al besloten niet mee te doen.
Laat Pim het maar worden. Net als in je broek pissen: het is even genant, maar het gaat zo weer voorbij.

Lawyerzwelgje () - Maandag 15 November '04 - 18:59

Fortuyn (of zelfs maar Drees), de grootste nederlander *aller tijden*? De wereld lacht ons uit! Van Christiaan Huygens hebben al die proleten zelfs nog nooit gehoord.
Wat een farce...

Dit moest er nog even bijkomen. Geen wonder dat we zo diep gezakt zijn.

Nick - Maandag 15 November '04 - 19:13

Helaas kreeg ik de volgende mededeling:

Deelname niet meer mogelijk
De stembussen op internet zijn gesloten.

Lucy - Maandag 15 November '04 - 19:28

Het is de vraag wat ons eerder onder elk nivo brengt: de stijgende zeespiegel of de immer groter wordende stem van gemanipuleerde gepopulariseerde door de media gedemagogiseerde tijdsgebonden oprispingen van het volk, het plebs, het voetvolk. Maar dat Nederland over 50 jaar niet meer bestaat is nu al een feit, het land van schrale hazen.

Ik moet kotsen.

Kiers (URL) - Maandag 15 November '04 - 19:44

Shit, te laat. Arme Drees, arm Nederland. Miscchien kunnen we de titel nog even wijzigen in 'De Nederlander waar de meeste mensen wel eens van gehoord hebben'? Want daar komt dit natuurlijk op neer. De meeste Nederlanders hebben totaal geen historisch besef.

Edwinek (URL) - Maandag 15 November '04 - 19:58

Waarom hebben die eikels niet als voorwaarde gesteld dat het een Nederlander moest zijn die al tenminste 25 jaar dood is? Lijkt me heel verdedigbaar: we hebben een historische quiz, geef de geschiedenis dan ook even de tijd om een oordeel te doen rijpen. Als je toch zo nodig een non-verkiezing wilt organiseren.

Lawyerzwelgje () - Maandag 15 November '04 - 20:20

@Kiers; heb jij nog ruimte in je teiltje? De mijne is vol.

Nick - Maandag 15 November '04 - 20:43

aaaaaah, lekker veel suiker gegeten de laatsjte dagen. Nu met dikke buik naar bed maar eersjt mijn dikke vrouw noiken. Mijn varkensjdikke maar goedgelovige zwijnwijf.

hééél iemand anders dan Mohammad (URL) - Maandag 15 November '04 - 22:00

Nick, ik eet desnoods mijn teiltje leeg om jou vol overgave te kunnen laten kotsen in mijn teiltje.

Kiers (URL) - Maandag 15 November '04 - 22:03

@Kiers: ROFL!

Terrebel (URL) - Maandag 15 November '04 - 22:38

Er kan nog wel een dieptepunt bij. Triest.

Jack - Maandag 15 November '04 - 23:28

Pim Fortuyn de grootste Nederlander...
mensen worden elke eeuw iets groter wijst onderzoek uit.

EJ (URL) - Maandag 15 November '04 - 23:32

Het enige voordeel (als je dat al een voordeel mag noemen) van deze uitslag is dat de verkiezing nu over een paar jaar weer gehouden kan worden.... Dan komt er misschien een 'eerlijke' winnaar uit de verkiezing.

eva () (URL) - Maandag 15 November '04 - 23:44

En kan de KRO, een door ons betaalde publieke omroep, nu weer gewoon televisieprogramma's gaan maken waar we wat aan hebben?

els (URL) - Maandag 15 November '04 - 23:57

Vind ik ook: laat dit soort bagger voortaan in godesnaam bij de commercielen tot ontwikkeling komen.

Lawyerzwelgje () - Dinsdag 16 November '04 - 00:22

Dit is nog eens een coming out. En dan te bedenken dat hij bij leven al weer vergeten zou zijn.

Menno Nicolai (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 00:23

Bah. Nu kun je niet eens meer met goed fatsoen amerikanen verwijten dat ze Bush gestemd hebben.

Rob - Dinsdag 16 November '04 - 00:32

Het volk krijgt wat ze verdient.

Ik - Dinsdag 16 November '04 - 01:50

Blegh. Blegh. Blegh.

Yoka (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 02:33

Ooit vroeg mijn leraar geschiedenis op de middelbare school het ons al: 'Geschiedenis: ballast of bagage?'. Het Nederlandsche volk lijkt ballast te verkiezen. In mijn rugzak(je) komt fortuyn in ieder geval niet voor.

Matthijs () (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 03:05

arm Nederland

mile - Dinsdag 16 November '04 - 04:15

HALLO DE MEREL!

IK VIND HET HEEL RAAR DAT MENSEN ALLEMAAL TEGEN DE PIM ZIJN! WANT HIJ HAD HELE GOEDE IDEEEN ENZ. WANT HIJ ZEI EEN KEER OP TV DAT MENSEN MET EEN ISLAM HEEL ERG GEVAARLIJK ZIJN EN DAT HEBBEN WE WEL GEZIEN MET DE MOORD OP DE DIKKE MAN!!! ALLEEN JAMMER DAT HIJ ALTIJD AAN DE HOMOFILIO DEED ENZ. WANT DAT VOND MIJN MOEDER OOK MAAR ONGEPAST. ZE BELDE WEL OP TOEN DE PIM WAS DOODGESCHOTEN, TOEN ZEI ZE: ZO, DIE KALE BRUINGATMAN LAAT ZIJN INGEWANDEN EVEN VENTILEREN! TOEN ZEI IK NOG: MOEDERTJE MOEDERTJE TOCH! TOEN ZEI ZE: JE WEET HET TOCH DREKJE, IK HEB EEN VERSCHRIKKELIJKE HEKEL AAN HOMO'S! DAARIN STEUN IK WEL DE IMOEM OF HOE DIE OOK HEET! IK ZEI NOG WEL: MOEDERTJE, WE MOETEN DENKEN AAN DE TOLERANTIE ENZ. MAAR TOEN HING ZE AL OP. ZE BELDE DE DAG ERNA NOG WEL OM TE VRAGEN OF IK OOK VAN DE BRUINE LIEFDE WAS, MAAR TOEN ZEI IK NOG BIJV.: MAAR MAM! IK BEN OP DE MEREL TOCH? TOEN MOESTEN WE WEER LACHEN. HIHIHIHI ZEI MIJN MOEDER EN IK ZEI HAHAHAHA!

DUS MENSEN IK ZEG: JULLIE ZIJN EEN STELLETJE HIEPO.. HIPOKR.. ACHTERBAKSE PRUTSERS! WANT PIM WAS WEL EEN AARDIGE MAN, ALLEEN EEN BEETJE RAAR VAN DAT HOMO GEDOE! EN NU MOET IK NAAR DE DIERENARTS WANT MIJN HONDJE HEEFT OVER DE STOEL GEKOTST, MAAR HET VREEMDE WAS DAT HET UIT ZIJN NEUS KWAM ENZ. PAS JE WEL OP VOOR VUURWERK ENZ. MEREL? WANT JE RAAKT ZO EEN HAND KWIJT BIJV. EN DAT ZOU NIET HANDIG ZIJN ALS JE BIJV. EEN SOEPBLIK OPEN WILT MAKEN OFZO.

GROETEN VAN DE GROTE MERELFAN!

DREKNEK (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 08:30

De Pim-aanhangers zullen Volkert wel dankbaar zijn...

ton () (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 09:21

Ik ben benieuwd op welke plek Nederland staat op de FIFA lijst, na deze uitslag.

Rick de Kikker (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 09:34

Ik lees net op NU.nl dat Michiel de Ruijter al sinds zondag op de tweede plaats stond... hadden we daar nou maar op gestemd.

Sanne - Dinsdag 16 November '04 - 10:06

@Rob: Oh jawel, de keuze voor Bush kunnen wij de Amerikanen WEL blijven verwijten, ZIJ hebben GW gekozen met meer dan 50 %.
Dit is een typisch voorbeeld van een fout gekozen procedure. Er had gewoon een tweede ronde moeten volgen tussen de nummers 1 en 2.

Oproep aan allen: leg het uit aan je iedere buitenlander die je kent:
"Nee, dit was niet onze nationale omroep, deze is er slechts voor Katholieken."
"Nee, hij heeft geen 20 % van de stemmen gehaald."
"Ja, wij zijn schuldig aan grove domheid, maar we beloven beterschap. En we kunnnen ook beter, echt waar." Hoewel, wat mijzelf betreft, begint deze laatste wat sleets te raken.

Lawyerzwelgje () - Dinsdag 16 November '04 - 10:07

Ik ben bang dat dit veel zegt over de staat waarin Nederland verkeert op dit moment. Nogal labiel, dus.

maarten (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 10:25

Als in de VS deze competitie gehouden zou worden wie zou er dan winnen?

journaloes (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 10:48

Deze keuze toont maar weer aan dat:
- 20% van de nederlanders volkomen krankzinnig is;
- het programmaconcept volledig failliet is;
- nederland als klein land inderdaad klein kan zijn.

jp - Dinsdag 16 November '04 - 11:19

@eva: Doe maar niet, want dan wordt het ongetwijfeld Van Gogh ;-). Theo, wel te verstaan.

Breyten () (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 11:22

als pim fortuyn de grootste nederlander is, dan waren linda, roos en jessica de beste meidengroep aller tijden !!!

miss. - Dinsdag 16 November '04 - 11:43

wel, wel, nederlanders zijn dol op spelletjes en kwizzen, we vervangen de verkiezingen gewoon door monopoly of risken. Niemand die het verschil opmerkt of ook maar iets kan schelen.
Het volgend dictatorschap wordt direct gewonnnen door de sterkste concurrent en niet in vrijheid gekozen. Leerzaam, zo'n format voor de campagnemanagers der politieke partijen.

nove - Dinsdag 16 November '04 - 12:56

mailto:?subject=Willem van Oranje met onbekende bestemming vertrokken&body=Een stukje Bieslog: http://bieslog.vpro.nl/programma/bieslog..

nove - Dinsdag 16 November '04 - 13:00

Waar maakt iedereen zich druk om .... lekker belangrijk zo'n suf spelletje bij de KRO.

Elk journaal en elke krant heeft het geplaats/besproken....is er niet beters om te vermelden ?

AS - Dinsdag 16 November '04 - 13:23

Ik ben het met AS eens, maar met de decembermaand in aantocht met zijn Top-Tien's, -Twintig's en -Honderd's maak ik me over duurzame houdbaarheid geen enkele zorgen.

Raak - Dinsdag 16 November '04 - 14:15

In Engeland en Duitsland hebben ze ook al een beste-boekverkiezing gehouden. In beide landen won "In de ban van de ring": http://www.degrootstenederlander.pi.net/..

Dat zal bij ons dus wel Peter R. de Vries' bestseller over ontvoering van Freddy Heineken worden.

Wieland () (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 14:41

Toch niet gewonnen.
Niet alle stemmen zijn geteld. Het lijken wel Amerikaanse verkiezingen...
http://www.nu.nl/news.jsp?n=443284&c=10

Maks (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 17:02

Partijloyaliteit dwingt mij om even iets recht te zetten, want Wouter Bos heeft helemaal (nog) niet voor de door het volk gekozen burgemeester
gekozen. Zit zo:

De PvdA-fractie heeft in meerderheid vóór de grondwetswijziging gestemd die een gekozen burgemeester mogelijk moet maken. Het debat gaat nu verder over de vraag wié de burgemeester gaat kiezen: de raad of de bevolking.
Het resultaat van de onlangs gehouden PvdA-ledenraadpleging (65%:de raad kiest de burgemeester, 35%: bevolking kiest rechtstreeks), zal leidend zijn voor de opstelling van de fractie in dit debat.
De meerderheid van de PvdA-fractie was vóór deze grondwetswijziging. De grondswetswijziging is immers ook nodig om de door de Raad gekozen
burgemeester mogelijk te maken. Vier leden (Klaas de Vries, Saskia Noorman, Godelieve van Heteren en Marjo van Dijken) stemden tegen, omdat ze deze grondwetswijziging niet anders konden zien als een feitelijke instemming met de rechtstreeks door de bevolking gekozen burgemeester.

iamzero (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 17:04

ik verkies mijn Harry, maarja...
da`s geen optie op die website zeker?

;-p

maria (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 17:05

@iamzero: je hebt helemaal gelijk!
:-)

Merel - Dinsdag 16 November '04 - 17:16

de KRO als ons eigen Florida.
we tellen weer mee!

hansb (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 18:39

Hallo lieve mensen,

Ik ben het er ook niet mee eens hoor, dat Pim Fortuyn zo verkozen werd, was het totaal niet met hem eens op vele punten,
maar bedenk wel dat men eerst met z'n allen hardop zegt hoe geweldig deze man was omdat hij werd vermoord door een mening, zelfs een beeld voor hem te maken, om vervolgens een tijdje na zijn dood zachtjes te fluisteren dat we ons voor hem schamen.

Binnenkort gaat dat misschien ook zo met van Gogh. Who knows?

Daarbij, hoe betrouwbaar is het programma? Want heeft de gehele bevolking eigenlijk naar het programma gekeken?

En dat men die Merels log leest alleen maar de duimen omhoog steekt over wat Merel schrijft, maakt de comments in een log wel saai hoor. Prima als je ermee eens bent hoor, maar eigen mening geven graag!

Míu (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 19:50

Iemand De Hond horen blaffen?

@iamzero & Merel: ik heb op zich ook wel wat met dat cluppie. Maar als WoBo iets binnen de PvdA met ledenraadplegingen doet en vervolgens dit soort sprongen maakt zonder dat vooraf aan te kondigen, dan ga ik twijfelen aan zijn leiderschap. Een keertje, soit. Maar hij moet er vooraL geen gewoonte van maken.

Lawyerzwelgje () (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 20:56

WoBo heeft de ledenraadpleging nog niet naast zich neergelegd; het onderwerp moet nog aan de orde komen in de Tweede Kamer.

iamzero (URL) - Dinsdag 16 November '04 - 21:51

@ Miu: er zijn genoeg mensen die Fortuyn nooit bejubeld hebben. Niet meteen allen schrijven als je een (eigen?) mening geeft. Dat is moeilijk en heb daar zelf ook wel eens moeite mee. Maar je kan niet een mening weergeven door allen te zeggen.

Jack - Dinsdag 16 November '04 - 23:52

Ik heb het geprobeerd. Nou ja - ik heb tenminste éénmaal in m'n leven op Drees kunnen stemmen - iets dat zelfs mijn ouders me niet nadoen.

Ko (URL) - Woensdag 17 November '04 - 01:06

Na elke uitzending én op het eind kon je stemmen. Stemmen kon via e-mail en sms. Mocht je erg veel houden van je held, dan moet het niet zo moeilijk zijn geweest om per keer 5x te stemmen, dus meer dan 50x in totaal.

Addy - Woensdag 17 November '04 - 08:48

Uiteindelijk schijnt Willem van Oranje alsnog gewonnen te hebben. Maar goed, daar gaat het niet om. Het is gewoon ronduit schandalig dat Pim überhaupt in die top10 staat. Dan vind ik zelfs Johan Cruijf nog terechter, puur en alleen om het feit dat over >25 jaar zijn naam nog wel (h)erkenning krijgt bij de nieuwe generatie, en die van Pim niet. Zeker in het buitenland. Men heeft op een tijdelijk icoon gestemd, niet op de grootste Nederlander ALLER TIJDEN.

Maar da's mijn mening...

Bas C. - Woensdag 17 November '04 - 10:52

Er zijn van die dagen dat ik zó blij ben dat ik verhuisd ben! Overigens doen ze hier op TV aan veel leukere verkiezingen: http://lachaine.tf1.fr/lachaine/programm..

(Monica Belucci won, Audrey Tatou op de 38ste plaats. tsss)

Philip - Woensdag 17 November '04 - 18:10

Jack, daar heb je gelijk in. Ik had ook niet moeten schrijven, 'allen'. Het viel me gewoon op dat ik (te) veel van hetzelfde geluid hoorde.

Maar je commentaar(tip) draagt wel weer een steentje bij aan mijn leerproces in het reageursvermogen! Dank!

Míu (URL) - Woensdag 17 November '04 - 21:25

... hij toch gekozen? wat is het probleem? jammer dat je zelf niet gestemt hebt? ... vreemde reacties hier.

Cis () - Zondag 21 November '04 - 17:26

  
Persoonlijke info onthouden?

/

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Omdat mijn site anders wordt volgespamd, moet u deze domme vraag beantwoorden, sorry.
 

  (Register your username / Log in)

Kattebel:
Verberg email:

Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of email-adres in te typen.