« Trotse Schrijver   » Googlejournalistiek

Zaterdag 18 Mrt '06: Het werd

Het werd (het lukte geen enkel Nederlands boek mij te veroveren):

- Saturday (Ian McEwan, omdat McEwan bijna altijd goed is)
- Elementaire Deeltjes (Houellebecq - omdat ie zo goedkoop was en het er dan toch eens van moest komen dat ik een eigen mening hierover zou hebben in plaats van anderen na te praten)
- De Stad der Blinden (Jose Saramago - omdat twee vriendinnen deze al eens hadden aangeraden en daarbij zeiden dat het heel heftig was en naar en dat ik dacht: zou ik dat dan wel doen?)

Waarom het er drie werden, is mij ook een raadsel.
Ik denk dat ik nu vakantie moet nemen om de boeken (plus wat ik nog had liggen) te lezen. Als ik dan klaar ben, dan lees ik de rest van uw suggesties.


Reacties:




Saturday is erg zaterdag.
Ik zou, om te zorgen dat er geen suggestie-stop komt, beginnen met Elementaire Deeltjes, omdat eindeloos intelligent geouwehoer in boeken fijn is. Zeer fijn!

ChristianMol (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 16:02

Zelf vond ik Zaterdag nogal tegenvallen, Amsterdam vond ik wel weer erg goed.

Ronald (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 16:51

saramago.... een meesterwerk, vooral als eerste lezen en dan vervolgens al zijn andere boeken!
Of probeer toon tellegen eens, lekker eenvoudig, doch diepzinnig!!

martin__75 - Zaterdag 18 Maart '06 - 16:59

Janeeechniedushè dat ik hier als viertste gaat reageren. Ik moet altijd de kar trekken met dat reageren. Ik ga gewoon een keer als laatstst.

Kiers (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 17:20

Vreemd is dat... volgens mij heb ik het boekenweekgeschenk nog nooit gekregen bij een van oorsprong Nederlandstalig boek. Ook dit jaar weer. Het was 'Meester' van Frank McCourt dat met het boekje van Japin bezorgde. Misschien toch iets om bezorgd over te zijn :-S

Ellen (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 17:24

Oei... heel bezorgd zelfs! Ik zie dat er al spel/tikfouten in mijn Nederlands sluipen :-S

Ellen (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 17:26

Ik kwam zojuist thuis met (onder meer) W.F.Hermans' briefwisseling met Geert van Oorschot.

Beste Geert,
Je brief, die ik zojuist kreeg, bezorgt mij een vrolijke ochtend. Nee, maar zonder gekheid, dat je denkt iuridische adviseurs nodig te hebben alvorens tot uitgave van
Mandarijnen op Zwavelzuur te kunnen besluiten, is werkelijk het grootste compliment dat je mij kunt maken.

Mooie gebonden uitgave, en er zit nog een leeslint in ook. Maar wat was het een gekkenhuis bij Scheltema, zeg!

Wieland (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 18:15

Ik snap nu wat je met Nederland boek bedoelt... (Blont)

Petra (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 19:59

De stad der blinden is inderdaad prachtig en afschuwelijk en aangrijpend...
Ook nog mooi vond ik Extreem Luid en Ongelooflijk dichtbij van Jonathan Safran Foer, die ik ook al zag staan in je suggestielijst.

Rikste () - Zaterdag 18 Maart '06 - 21:09

Ik lees dus vrijwel nooit, maar die Samarago oid heb ik dan toevallig gelezen, en die beviel prima, erg vermakelijk boek :)

kamstra - Zaterdag 18 Maart '06 - 21:50

Tja,
http://www.google.nl/search?q=Houllebecq..

henk (URL) - Zaterdag 18 Maart '06 - 22:21

Ha, een zin met 'vakantie' en 'boeken' erin. Daar zit een taalgrapje in volgens mij... eens denken... hmm.

René - Zondag 19 Maart '06 - 00:28

Tsja, als je had gezegd dat het boek niet per se Nederlands hoefde te zijn had ik misschien nog wel een suggestie geweten.

In elk geval vermijden als de builenpest: 'The boy in the striped pyama's' van John Boyne. Wordt in Engeland nu hevig gehypet, maar is ernstig kut.

BartB (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 00:33

pyamas natuurlijk zonder apostrof. Sorry, het is laat.

BartB (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 00:33

Elementaire deeltjes is een verradelijk boek. Het lijkt een zwijn te zijn maar is dan toch wel fijn.

De eerste 100 bladzijden zijn slecht geschreven, niet interessant en onnodig lastig geformuleerd. Daarna: Topboek! (schijn je te horen zeggen, dat laatste dan)

herman (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 00:53

Het lezen (en schrijven) van boeken heeft hoegenaamd geen verdediging nodig al denken de veiligheidsdiensten, het sjieke fatsoen, de waakhonden van de status -qou zeg maar daar het hunne van maar o.a. vakantie, ziekten, slapeloosheid en chagrijn zijn ieder prima excuses. Het is eigenlijk van de gekke dat men een alibi nodig acht om eens een paar boeken achtereen te lezen. Oh, wat een meelij kan een jonge boeken 'nerd' toch opwekken als zij of hij weer eens wordt uitgestoten en met het etiket 'intellectueeltje' of 'uitslover' compleet genegeerd wordt in het alfa groepje, het dominante cultuurtje van vriendjes en vriendinnetjes op werk en school. Dat wat werkelijk bijdraagt tot verrijking en rijping van de geest wordt overgeslagen en veroordeeld als dom, onnuttig en tijd- en energieverspilling. Nee, liever een nieuwe ringtone, nog een tattoo, een piercing, vandaag gaattie door de clit, hoor. Lezen is zo saai, het lichaam is tenminste echt, ik knijp erin, dus ik besta.
Ik verdenk de veiligheidsdiensten van paus en mullah's van inmenging.

nove - Zondag 19 Maart '06 - 09:39

ah ja, nu ik toch bezig ben nog een leestip tussendoor : Elf Minuten van Paul Coelho.
http://www.paulocoelho.com.br/engl/index..

nove - Zondag 19 Maart '06 - 10:11

@BartB: pyjamas natuurlijk met een j. Sorry, maar het bleef laat ;-)

Bas C. - Zondag 19 Maart '06 - 10:42

Ik heb gisterenavond Saturday (nou, ok, Zaterdag dan) uitgelezen en hoewel ik het een boeiend boek vond gebeurt er erg weinig. Ik ben bang dat ik het boek vooral interessant vond door de verwachting en het feit dat ik volgende week een tentamen neuropsychologie heb!

Annika (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 11:24

Ik wil die elementaire deeltjes lenen. Saramago is irritant. Met dat hondje, brrrrr.

Elmer - Zondag 19 Maart '06 - 11:55

Ik heb een Lonely Planet gekocht, maar kreeg geen boekenweekgeschenk. Is denk ik alleen voor romans. Laatste gelezen: "Een goede dag voor de ezel" van Tim Krabbe. Weer ouderwets goed.

Guido () (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 13:42

Een rondeel ?

De demonstratie die geen demonstratie is geworden. Ik zag drie man en een paardenkop, twee vlaggen met hamer & sikkel, wat van dat wazig krakersvolk en vanaf de verschrikkelijke bar van Cafe COBRA met een kop spinazie -creme soep onder handbereik had ik nog even zicht op minstens drie blauwe ME busjes die in colonne zich terugtrokken. Volgende keer beter, jongens.

Toen was het over, had Mario Pozzato Milan San Remo gewonnen en stierf ik van ellende toen de exravagante rekening kwam.
De gedichten aan de muur hol trokken krom als mijn tenen, druipend vielen ze een voor een van hun bord en versmolten naadloos met de arti farti discobeat die de knap jonge, bruut aantrekkelijke adonis erop legde. Een sfeer van naadje kous die ik maar vlug achter heb gelaten. Geen aanrader, COBRA, ik herhaal , geen aanrader.

Nee, ik had absoluut geen spijt van het ziekenhuisbezoek aan mijn vader (78), eerder die morgen. De bardame van Cafe Eylders aan het Leidseplein redde de dag ook al wil Muziek Gebouw Het IJ (Bimhuis) dat vergallen, dat strijdt met dat afgrijselijke ‘goudmijntje Cobra’ om de erebokaal van de wanstaltica extravanganza.

En moe werd ik van de coffeeshops, moe, ongelooflijk, wat zuigen die ! Je kunt niet kijken of daar heb je er weer een.
Geen wonder dat de manifeste passiviteit, de handtamme atmosfeer, die enorme lamlendigheid het land in de greep heeft van wat toch een aktiemiddag zou worden. Dat moet toch veel beter kunnen, maar komt er wel een volgend keer, jongens.

nove - Zondag 19 Maart '06 - 14:07

@ Bas C; je hebt gelijk, maar het blijft een overschat boekje.

BartB (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 17:21

LEUKE SITE HEB JE, NOVE!
Sorry, ik bedoel: MEREL.
(dit is een hint) ;-)

ChristianM (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 18:10

Heerlijk in een hotel boeken lezen!

AnnaDenise () (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 19:02

Kiers? Je bent bijna aan de beurt, ik schat over een uurtje. Kun je dan?

Joost Brummelkamp (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 20:00

Present! Excuus voor de 3 minuten te laat. Ik ga me snel inlezen en dan weergaloos reageren.

Kiers (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 21:03

Ach nee, weet je wat? Ik lees gewoon voor uit eigen werk. Net als nove want erg veel stijver krijg ik 'm niet dan met voorlezen uit eigen werk.

Klik gerust door naar http://merelroze.com/archive/2006/03/12/.. en lees het laatste comment.

Kiers (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 21:14

U ook nog proficiat heer Kiers.

Epi (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 23:27

Epi.
Kiers zou laatstst, dus dan moet je niet nog een keertje ná Kiers reageren. Ik hoop dat-i nog een keertje een linkje wil dumpen, maar daarna verder stil zijn. Merel schrijft wel weer wat nieuws, en dan mag je daar weer verder kletsen.

(en dat geldt niet alleen voor Epi, maar zo gedisciplineerd zijn we wel met zijn allen, toch?)

Joost Brummelkamp (URL) - Zondag 19 Maart '06 - 23:49

Leuk, kan geeneens reageuren...wordt gelijk aangemerkt alszijnde "spam".....ZUCHT

monique - Maandag 20 Maart '06 - 07:54

Dank heer Brummelkamp.

*kijkt naar kleur schoenen van Joost en grabbelt in grote zak naar juiste kleur schoensmeer*

Kiers (URL) - Maandag 20 Maart '06 - 08:31

De Stad der Blinden van Saramango: Superboek
McEwen's Saturday is stuk minder

Marttijn () - Maandag 20 Maart '06 - 09:56

Marttijn, wat zégt meneer Joost Brummelkamp nou?!

Kiers (URL) - Maandag 20 Maart '06 - 10:08

Eens met Herman, ik zou eerst de epiloog van Houellebecq lezen.

Martijn V - Maandag 20 Maart '06 - 10:16

Saturday is geniaal, Amsterdam ook. Go Ian.

Scherp (URL) - Maandag 20 Maart '06 - 18:12

Ach Kiers, er is er altijd wel eentje die het voor de rest moet verpesten.

Joost Brummelkamp (URL) - Maandag 20 Maart '06 - 20:37

*zucht*

Kiers (URL) - Dinsdag 21 Maart '06 - 09:20

Laat ik dan die ene zijn

Martijn () - Woensdag 22 Maart '06 - 12:43

Kiers! Hij doet 't weer. Kun jij Merel vragen om de comments hier te sluiten?

Joost Brummelkamp (URL) - Woensdag 22 Maart '06 - 14:01

VERDOMME! GODSGLoeiendeknkr..

*kuch*

*hervindt zich*

Geachte mevrouw Roze,

Ik wil graag uw aandacht vragen voor het volgende:
Ik heb met verbijstering kennisgenomen van het immer weer door mij gedane laatste commentaren dd Maandag 20 Maart '06 - 09:56 worden overschreven door ene Marttijn met dubbele 't' en wil graag een van u een uitspraak waarin u stelt dat dit ontoelaatbare en tevens ook laakbare gedrag ''schandelijk'' te vinden. Tevens wil ik ook te meer dat u mede op initiatief van Joost Brummelkamp de reageerblokken dichtgooit doordat er dan geen mensen meer kunnen reageren. U moet zicg terdege analyseren dat ik één van de trouwste reageerders ben en ik kan u verzekeren dat met de huidige gang van zaken in dit land daarvoor dus net als voor webloggen binnen nu en tien jaar een lintje voor te krijgen is bij de koningin. Graag wil ik met u later op dat bordes staan.
Ik vervolgd mijn opmerking met door o.a. te stellen, dat dit ''de wereld op zijn kop'' zou zijn en dat ''van een slachtoffer een dader wordt gemaakt'' maar ook ''en andersom'' want kunt u zich voorstellen dat er gewoon doorgereageerd kan worden nadet ik én meneer Joost Brummelkamp vriendelijk en drinkend hebben verzocht aan Marttijn nu onmiddellijk te kappen met die onzin?
Met deze laakbare poging van u deze opmerkingen door te laten gaan maakt u zich door uw expliciet pleidooi voor eigenrichting niet alleen schuldig aan een fundamenteel gebrek aan
respect voor mijn recht op leven, maar tevens aan de ondergraving van het Nederlandse rechtsstelsel, en de vrijheid van ongelimiteerde meningsuiting van eerbare lange termijn reageerders ten voeten uit duidelijk. Als ik u een raad mag geven zou ik de reageerblokken nu onmiddelijk dichtknallen voordat escalatie hier de pan uit giert.

Met vriendelijke groet,

Kiers (URL) - Woensdag 22 Maart '06 - 17:42

iK SNAP HET NIET..

L* - Woensdag 22 Maart '06 - 17:48

Bijna twee uur later, Kiers. Ze is keihard, Merel; die L* is er alweer tussendoor geschoten en ze doet gewoon NIETS.

Joost Brummelkamp (URL) - Woensdag 22 Maart '06 - 19:32

booeehooeehoehoeeee... ik kan wel janken. Vroeger een brilletje op school en nu dit. Later een bochel en een eenzame dood.

booeehooeehoehoeeee...

*bijt in beddekussen*

Kiers (URL) - Woensdag 22 Maart '06 - 22:40

Bekijk het van de zonnige kant, Kiers. Je zegt het eigenlijk zelf al: hoewel er misschien dingen zijn die niet lukken, dingen die je níet kunt - je kunt wél janken. Hoe veel mensen zijn er niet die er een moord voor zouden doen om eens een lekker potje te janken, de waterlanders gewoon lekker de vrije loop te laten? Maar ze kunnen het niet, en heel hard je best doen levert dan weinig op, behalve frustratie en nog meer reden om te janken, maar het zilte vocht over hun wangen voelen stromen - ho maar.

En jij, jij kunt wél janken. Gebenedijd ben je, jongeheer Kiers, vergeet dat niet. Tel je zegeningen, en laat je levensgeluk niet afhangen van de grillen van een weblogster. Misschien heeft Merel het hartstikke druk, misschien heeft ze slecht geslapen, er kunnen zoveel redenen zijn waarom het anders gaat dan jij gehoopt had. Laat je er niet door uit het veld slaan. Kijk wat je wél hebt: je kunt wél janken, je hebt een beddekussen om in te bijten. Het leven is zo beroerd nog niet.

Joost Brummelkamp (URL) - Woensdag 22 Maart '06 - 22:54

Een beddekussen ligt vast niet zo lekker als de zachte boezem van een verse verovering, die nog danig onder de indruk is van oudbakken wijsheden, sleetse grapjes en terloops gebezigde volzinnen.

Alhoewel ik dat ook slechts van horen zeggen heb.

Hoof - Woensdag 22 Maart '06 - 23:22

Ah, elementaire deeltjes. Ja. Heftig boek, begin daar maar mee.

RP (URL) - Donderdag 23 Maart '06 - 09:34

TADA !?

Martijn () - Donderdag 23 Maart '06 - 10:30

ghe ghe ghe, en tot nu toe heeft niemand mij in de gaten!

*kijkt gniepig uit tot spleetjes geknepen ogen*

Kiers (URL) - Vrijdag 24 Maart '06 - 07:48

hahahhahahhaahhaa

Martijn () - Maandag 27 Maart '06 - 08:58

h- bek is natuurlijk onleesbaar.

erik - Zaterdag 08 April '06 - 08:58

  
Persoonlijke info onthouden?

/

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Omdat mijn site anders wordt volgespamd, moet u deze domme vraag beantwoorden, sorry.
 

  (Register your username / Log in)

Kattebel:
Verberg email:

Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of email-adres in te typen.